- Loyal
- 9MKM1312
9MKM1312 Bearing | Loyal
| 9MKM1312 interchange KOYO 9MKM1312 | |
| 9MKM1312 cross reference KOYO 9MKM1312 | |
| 9MKM1312 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 9MKM1312 |
| D | 13 mm |
| C | 12 mm |
| b | 10,4 mm |
| Fw | 9 mm |
| Weight | 0,0052 Kg |
| Size (mm) | 9x13x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | 9MKM1312 |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
| Basic dynamic load rating (C) | 4,2 kN |
| Basic static load rating (C0) | 5,5 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



9MKM1312 PDF download