- Loyal
- 303381X/303508XC
303381X/303508XC Bearing | Loyal
| 303381X/303508XC interchange Gamet 303381X/303508XC | |
| 303381X/303508XC cross reference Gamet 303381X/303508XC | |
| 303381X/303508XC Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 303381X/303508XC |
| C | 60 mm |
| F | 20 mm |
| R | 7 mm |
| J | 522 mm |
| d | 381 mm |
| D | 508 mm |
| T | 80 mm |
| B | 86 mm |
| G | 34 mm |
| r | 3 mm |
| da | 424 mm |
| C1 | 14 mm |
| Weight | 38 Kg |
| Size (mm) | 381x508x80 |
| Width (mm) | 80 |
| Bearing number | 303381X/303508XC |
| Bore Diameter (mm) | 381 |
| Outer Diameter (mm) | 508 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



303381X/303508XC PDF download