- Loyal
- 6014 ZZ
6014 ZZ Bearing | Loyal
| 6014 ZZ interchange ISO 6014 ZZ | |
| 6014 ZZ cross reference ISO 6014 ZZ | |
| 6014 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6014 ZZ |
| D | 110 mm |
| d | 70 mm |
| B | 20 mm |
| C | 20 mm |
| Size (mm) | 70x110x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | 6014 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



6014 ZZ PDF download