  • GEG180ES-2RS
GEG180ES-2RS Bearing | Loyal
GEG180ES-2RS interchange LS GEG180ES-2RS
GEG180ES-2RS cross reference LS GEG180ES-2RS
GEG180ES-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GEG180ES-2RS
D 290 mm
d 180 mm
B 155 mm
C 100 mm
dk 250 mm
Angle 14 °
r min. 1,1 mm
Weight 35,9 Kg
r1 min. 1,1 mm