  • GEG180ES
GEG180ES Bearing | Loyal
GEG180ES interchange LS GEG180ES
GEG180ES cross reference LS GEG180ES
GEG180ES Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GEG180ES
D 290 mm
d 180 mm
B 155 mm
C 100 mm
dk 250 mm
Angle 14 °
r min. 1,1 mm
Weight 35,9 Kg
r1 min. 1,1 mm