  • GEG17ET-2RS
GEG17ET-2RS Bearing | Loyal
GEG17ET-2RS interchange LS GEG17ET-2RS
GEG17ET-2RS cross reference LS GEG17ET-2RS
GEG17ET-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GEG17ET-2RS
D 35 mm
d 17 mm
B 20 mm
C 12 mm
dk 29 mm
Angle 19 °
r min. 0,3 mm
Weight 0,08 Kg
r1 min. 0,3 mm