  • GEG25ET-2RS
GEG25ET-2RS Bearing | Loyal
GEG25ET-2RS interchange LS GEG25ET-2RS
GEG25ET-2RS cross reference LS GEG25ET-2RS
GEG25ET-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GEG25ET-2RS
D 47 mm
d 25 mm
B 28 mm
C 18 mm
dk 40,7 mm
Angle 17 °
r min. 0,6 mm
Weight 0,199 Kg
r1 min. 0,6 mm