- Loyal
- IJ111002
IJ111002 Bearing | Loyal
| IJ111002 interchange ILJIN IJ111002 | |
| IJ111002 cross reference ILJIN IJ111002 | |
| IJ111002 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111002 |
| D | 80 mm |
| d | 42 mm |
| B | 36 mm |
| C | 34 mm |
| Size (mm) | 42x80x36 |
| Width (mm) | 36 |
| Bearing number | IJ111002 |
| Bore Diameter (mm) | 42 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



IJ111002 PDF download