- Loyal
- IJ112014
IJ112014 Bearing | Loyal
| IJ112014 interchange ILJIN IJ112014 | |
| IJ112014 cross reference ILJIN IJ112014 | |
| IJ112014 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112014 |
| d | 33 mm |
| I | 57,2 mm |
| E | 67 mm |
| F | 140 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 58,7 mm |
| M | 58,7 mm |
| T | 47 mm |
| Bearing number | IJ112014 |
| Bore Diameter (mm) | 33 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



IJ112014 PDF download