- Loyal
- IJ112012
IJ112012 Bearing | Loyal
| IJ112012 interchange ILJIN IJ112012 | |
| IJ112012 cross reference ILJIN IJ112012 | |
| IJ112012 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112012 |
| d | 28 mm |
| I | 50,5 mm |
| K | 67 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 58 mm |
| M | 58 mm |
| T | 38 mm |
| Bearing number | IJ112012 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



IJ112012 PDF download