- Loyal
- IJ112009
IJ112009 Bearing | Loyal
| IJ112009 interchange ILJIN IJ112009 | |
| IJ112009 cross reference ILJIN IJ112009 | |
| IJ112009 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112009 |
| d | 34 mm |
| I | 50,5 mm |
| K | 74 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 58 mm |
| M | 58 mm |
| T | 42 mm |
| Bearing number | IJ112009 |
| Bore Diameter (mm) | 34 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



IJ112009 PDF download