- Loyal
- IJ112001
IJ112001 Bearing | Loyal
| IJ112001 interchange ILJIN IJ112001 | |
| IJ112001 cross reference ILJIN IJ112001 | |
| IJ112001 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112001 |
| d | 28 mm |
| I | 50,5 mm |
| K | 65 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 58 mm |
| M | 58 mm |
| T | 38 mm |
| Bearing number | IJ112001 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



IJ112001 PDF download