- Loyal
- IJ111013
IJ111013 Bearing | Loyal
| IJ111013 interchange ILJIN IJ111013 | |
| IJ111013 cross reference ILJIN IJ111013 | |
| IJ111013 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111013 |
| D | 65 mm |
| d | 35 mm |
| B | 35 mm |
| C | 35 mm |
| Size (mm) | 35x65x35 |
| Width (mm) | 35 |
| Bearing number | IJ111013 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 65 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



IJ111013 PDF download