- Loyal
- IJ111011
IJ111011 Bearing | Loyal
| IJ111011 interchange ILJIN IJ111011 | |
| IJ111011 cross reference ILJIN IJ111011 | |
| IJ111011 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111011 |
| D | 72 mm |
| d | 39 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 39x72x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | IJ111011 |
| Bore Diameter (mm) | 39 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



IJ111011 PDF download