- Loyal
- IJ111010
IJ111010 Bearing | Loyal
| IJ111010 interchange ILJIN IJ111010 | |
| IJ111010 cross reference ILJIN IJ111010 | |
| IJ111010 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111010 |
| D | 78 mm |
| d | 42 mm |
| B | 40 mm |
| C | 40 mm |
| Size (mm) | 42x78x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | IJ111010 |
| Bore Diameter (mm) | 42 |
| Outer Diameter (mm) | 78 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



IJ111010 PDF download