- Loyal
- IJ111008
IJ111008 Bearing | Loyal
| IJ111008 interchange ILJIN IJ111008 | |
| IJ111008 cross reference ILJIN IJ111008 | |
| IJ111008 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111008 |
| D | 80 mm |
| d | 40 mm |
| B | 36 mm |
| C | 34 mm |
| Size (mm) | 40x80x36 |
| Width (mm) | 36 |
| Bearing number | IJ111008 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



IJ111008 PDF download