- Loyal
- IJ111007
IJ111007 Bearing | Loyal
| IJ111007 interchange ILJIN IJ111007 | |
| IJ111007 cross reference ILJIN IJ111007 | |
| IJ111007 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111007 |
| D | 76 mm |
| d | 42 mm |
| B | 37 mm |
| C | 35 mm |
| Size (mm) | 42x76x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | IJ111007 |
| Bore Diameter (mm) | 42 |
| Outer Diameter (mm) | 76 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



IJ111007 PDF download