- Loyal
- IJ111005
IJ111005 Bearing | Loyal
| IJ111005 interchange ILJIN IJ111005 | |
| IJ111005 cross reference ILJIN IJ111005 | |
| IJ111005 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111005 |
| D | 74 mm |
| d | 39,1 mm |
| B | 36 mm |
| C | 34 mm |
| Size (mm) | 39.1x74x36 |
| Width (mm) | 36 |
| Bearing number | IJ111005 |
| Bore Diameter (mm) | 39,1 |
| Outer Diameter (mm) | 74 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



IJ111005 PDF download