- Loyal
- IJ111004
IJ111004 Bearing | Loyal
| IJ111004 interchange ILJIN IJ111004 | |
| IJ111004 cross reference ILJIN IJ111004 | |
| IJ111004 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111004 |
| D | 87 mm |
| d | 45 mm |
| B | 41 mm |
| C | 39 mm |
| Size (mm) | 45x87x41 |
| Width (mm) | 41 |
| Bearing number | IJ111004 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 87 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



IJ111004 PDF download