- Loyal
- 23052 KCW33+AH3052
23052 KCW33+AH3052 Bearing | Loyal
| 23052 KCW33+AH3052 interchange Loyal 23052 KCW33+AH3052 | |
| 23052 KCW33+AH3052 cross reference Loyal 23052 KCW33+AH3052 | |
| 23052 KCW33+AH3052 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 23052 KCW33+AH3052 |
| d | 260 mm |
| D | 400 mm |
| B | 104 mm |
| C | 104 mm |
| d1 | 240 mm |
| B1 | 7 mm |
| B2 | 23 mm |
| Weight | 47,9 Kg |
| Size (mm) | 260x400x104 |
| Width (mm) | 104 |
| Bearing number | 23052 KCW33+AH3052 |
| Bore Diameter (mm) | 260 |
| Outer Diameter (mm) | 400 |
| (Grease) Lubrication Speed | 900 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 1400 kN |
| Basic static load rating (C0) | 2550 kN |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



23052 KCW33+AH3052 PDF download