- Loyal
- IJ112037
IJ112037 Bearing | Loyal
| IJ112037 interchange ILJIN IJ112037 | |
| IJ112037 cross reference ILJIN IJ112037 | |
| IJ112037 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112037 |
| d | 28 mm |
| I | 50,5 mm |
| K | 67 mm |
| E | 54 mm |
| F | 140 mm |
| G | 100 mm |
| H | 14 mm |
| J | 10 mm |
| L | 57,7 mm |
| M | 47,7 mm |
| T | 45 mm |
| Bearing number | IJ112037 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



IJ112037 PDF download