- Loyal
- IJ112032
IJ112032 Bearing | Loyal
| IJ112032 interchange ILJIN IJ112032 | |
| IJ112032 cross reference ILJIN IJ112032 | |
| IJ112032 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112032 |
| d | 33 mm |
| I | 58 mm |
| K | 76,5 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 58,7 mm |
| M | 58,7 mm |
| T | 48 mm |
| Bearing number | IJ112032 |
| Bore Diameter (mm) | 33 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



IJ112032 PDF download