- Loyal
- IJ112027
IJ112027 Bearing | Loyal
| IJ112027 interchange ILJIN IJ112027 | |
| IJ112027 cross reference ILJIN IJ112027 | |
| IJ112027 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112027 |
| d | 32 mm |
| I | 50,5 mm |
| K | 74 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 57,7 mm |
| M | 57,7 mm |
| T | 45 mm |
| Bearing number | IJ112027 |
| Bore Diameter (mm) | 32 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



IJ112027 PDF download