- Loyal
- IJ112023
IJ112023 Bearing | Loyal
| IJ112023 interchange ILJIN IJ112023 | |
| IJ112023 cross reference ILJIN IJ112023 | |
| IJ112023 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112023 |
| d | 35 mm |
| I | 56,2 mm |
| K | 78 mm |
| E | 67 mm |
| F | 148 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 15 mm |
| J | 11 mm |
| L | 58,7 mm |
| M | 58,7 mm |
| T | 52 mm |
| Bearing number | IJ112023 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



IJ112023 PDF download