- Loyal
- IJ112015
IJ112015 Bearing | Loyal
| IJ112015 interchange ILJIN IJ112015 | |
| IJ112015 cross reference ILJIN IJ112015 | |
| IJ112015 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112015 |
| d | 33 mm |
| I | 57,2 mm |
| E | 67 mm |
| F | 140 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 58,7 mm |
| M | 58,7 mm |
| T | 47 mm |
| Bearing number | IJ112015 |
| Bore Diameter (mm) | 33 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



IJ112015 PDF download