- Loyal
- IJ113021
IJ113021 Bearing | Loyal
| IJ113021 interchange ILJIN IJ113021 | |
| IJ113021 cross reference ILJIN IJ113021 | |
| IJ113021 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113021 |
| P | 100 mm |
| I | 59 mm |
| E | 67 mm |
| F | 148 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 15,5 mm |
| J | 9 mm |
| K | 70 mm |
| M | 76 mm |
| N | 10 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113021 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



IJ113021 PDF download