- Loyal
- IJ113010
IJ113010 Bearing | Loyal
| IJ113010 interchange ILJIN IJ113010 | |
| IJ113010 cross reference ILJIN IJ113010 | |
| IJ113010 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113010 |
| P | 100 mm |
| I | 59 mm |
| E | 67 mm |
| F | 149 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| K | 73 mm |
| M | 76 mm |
| N | 9 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113010 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



IJ113010 PDF download