- Loyal
- IJ113007
IJ113007 Bearing | Loyal
| IJ113007 interchange ILJIN IJ113007 | |
| IJ113007 cross reference ILJIN IJ113007 | |
| IJ113007 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113007 |
| P | 92 mm |
| I | 58 mm |
| E | 54 mm |
| F | 140 mm |
| G | 100 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| K | 67 mm |
| M | 62,5 mm |
| N | 10 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113007 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



IJ113007 PDF download