- Loyal
- IJ113005
IJ113005 Bearing | Loyal
| IJ113005 interchange ILJIN IJ113005 | |
| IJ113005 cross reference ILJIN IJ113005 | |
| IJ113005 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113005 |
| P | 100 mm |
| I | 59 mm |
| E | 67 mm |
| F | 148 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 15,5 mm |
| J | 9 mm |
| K | 70 mm |
| M | 76 mm |
| N | 10 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113005 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



IJ113005 PDF download