- Loyal
- 101038X/101080G
101038X/101080G Bearing | Loyal
| 101038X/101080G interchange Gamet 101038X/101080G | |
| 101038X/101080G cross reference Gamet 101038X/101080G | |
| 101038X/101080G Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 101038X/101080G |
| D | 80 mm |
| d | 38,1 mm |
| T | 57 mm |
| C | 45,5 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 5,75 mm |
| L | 5 mm |
| R | 2 mm |
| db | 75 mm |
| da | 52 mm |
| Weight | 0,85 Kg |
| Size (mm) | 38.1x80x57 |
| Width (mm) | 57 |
| Bearing number | 101038X/101080G |
| Bore Diameter (mm) | 38,1 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



101038X/101080G PDF download