- Loyal
- 101038X/101080
101038X/101080 Bearing | Loyal
| 101038X/101080 interchange Gamet 101038X/101080 | |
| 101038X/101080 cross reference Gamet 101038X/101080 | |
| 101038X/101080 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 101038X/101080 |
| D | 80 mm |
| d | 38,1 mm |
| T | 24,75 mm |
| B | 26 mm |
| C | 19 mm |
| r | 1 mm |
| F | 5,75 mm |
| R | 2 mm |
| Da | 68 mm |
| da | 52 mm |
| Weight | 0,475 Kg |
| Size (mm) | 38.1x80x24.75 |
| Width (mm) | 24,75 |
| Bearing number | 101038X/101080 |
| Bore Diameter (mm) | 38,1 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



101038X/101080 PDF download