- Loyal
- NUP215EG15
NUP215EG15 Bearing | Loyal
| NUP215EG15 interchange SNR NUP215EG15 | |
| NUP215EG15 cross reference SNR NUP215EG15 | |
| NUP215EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NUP215EG15 |
| D | 130,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| B | 25,000 mm |
| C | 25,000 mm |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25,000 |
| Bearing number | NUP215EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 130,000 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



NUP215EG15 PDF download