- Loyal
- IJ121005
IJ121005 Bearing | Loyal
| IJ121005 interchange ILJIN IJ121005 | |
| IJ121005 cross reference ILJIN IJ121005 | |
| IJ121005 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ121005 |
| D | 74 mm |
| d | 40 mm |
| B | 40 mm |
| C | 40 mm |
| Size (mm) | 40x74x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | IJ121005 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 74 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



IJ121005 PDF download