- Loyal
- IJ121004
IJ121004 Bearing | Loyal
| IJ121004 interchange ILJIN IJ121004 | |
| IJ121004 cross reference ILJIN IJ121004 | |
| IJ121004 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ121004 |
| D | 72 mm |
| d | 39 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 39x72x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | IJ121004 |
| Bore Diameter (mm) | 39 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



IJ121004 PDF download