- Loyal
- IJ121003
IJ121003 Bearing | Loyal
| IJ121003 interchange ILJIN IJ121003 | |
| IJ121003 cross reference ILJIN IJ121003 | |
| IJ121003 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ121003 |
| D | 76 mm |
| d | 42 mm |
| B | 39 mm |
| C | 39 mm |
| Size (mm) | 42x76x39 |
| Width (mm) | 39 |
| Bearing number | IJ121003 |
| Bore Diameter (mm) | 42 |
| Outer Diameter (mm) | 76 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



IJ121003 PDF download