- Loyal
- IJ121001
IJ121001 Bearing | Loyal
| IJ121001 interchange ILJIN IJ121001 | |
| IJ121001 cross reference ILJIN IJ121001 | |
| IJ121001 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ121001 |
| D | 75 mm |
| d | 40 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 40x75x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | IJ121001 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 75 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



IJ121001 PDF download