- Loyal
- IJ123002
IJ123002 Bearing | Loyal
| IJ123002 interchange ILJIN IJ123002 | |
| IJ123002 cross reference ILJIN IJ123002 | |
| IJ123002 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123002 |
| I | 65 mm |
| E | 70,14 mm |
| F | 150 mm |
| G | 115 mm |
| H | 20 mm |
| J | 9 mm |
| K | 71,8 mm |
| M | 70,63 mm |
| N | 8 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123002 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



IJ123002 PDF download