- Loyal
- IJ122042
IJ122042 Bearing | Loyal
| IJ122042 interchange ILJIN IJ122042 | |
| IJ122042 cross reference ILJIN IJ122042 | |
| IJ122042 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122042 |
| d | 36 mm |
| I | 60,9 mm |
| K | 90 mm |
| E | 66,9 mm |
| F | 139,7 mm |
| G | 114 mm |
| H | 18,8 mm |
| J | 10 mm |
| L | 60 mm |
| M | 72 mm |
| T | 62 mm |
| Bearing number | IJ122042 |
| Bore Diameter (mm) | 36 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



IJ122042 PDF download