- Loyal
- IJ122038
IJ122038 Bearing | Loyal
| IJ122038 interchange ILJIN IJ122038 | |
| IJ122038 cross reference ILJIN IJ122038 | |
| IJ122038 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122038 |
| d | 30 mm |
| I | 56 mm |
| K | 67 mm |
| E | 56 mm |
| F | 122 mm |
| G | 100 mm |
| H | 14 mm |
| J | 10 mm |
| L | 48 mm |
| M | 57 mm |
| T | 46 mm |
| Bearing number | IJ122038 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



IJ122038 PDF download