- Loyal
- IJ122018
IJ122018 Bearing | Loyal
| IJ122018 interchange ILJIN IJ122018 | |
| IJ122018 cross reference ILJIN IJ122018 | |
| IJ122018 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122018 |
| d | 32 mm |
| I | 67,9 mm |
| E | 65,9 mm |
| F | 149 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 6,8 mm |
| J | 10 mm |
| L | 58,8 mm |
| M | 73,9 mm |
| T | 54 mm |
| Bearing number | IJ122018 |
| Bore Diameter (mm) | 32 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



IJ122018 PDF download