- Loyal
- IJ122012
IJ122012 Bearing | Loyal
| IJ122012 interchange ILJIN IJ122012 | |
| IJ122012 cross reference ILJIN IJ122012 | |
| IJ122012 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122012 |
| d | 37 mm |
| I | 55 mm |
| K | 80 mm |
| E | 70,45 mm |
| F | 148 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 20 mm |
| J | 12 mm |
| L | 64 mm |
| M | 70,96 mm |
| T | 52 mm |
| Bearing number | IJ122012 |
| Bore Diameter (mm) | 37 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



IJ122012 PDF download