- Loyal
- IJ122008
IJ122008 Bearing | Loyal
| IJ122008 interchange ILJIN IJ122008 | |
| IJ122008 cross reference ILJIN IJ122008 | |
| IJ122008 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122008 |
| d | 34,5 mm |
| K | 80 mm |
| E | 70,5 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 18 mm |
| J | 10 mm |
| L | 58,1 mm |
| M | 71 mm |
| T | 51 mm |
| Bearing number | IJ122008 |
| Bore Diameter (mm) | 34,5 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



IJ122008 PDF download