- Loyal
- IJ122007
IJ122007 Bearing | Loyal
| IJ122007 interchange ILJIN IJ122007 | |
| IJ122007 cross reference ILJIN IJ122007 | |
| IJ122007 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122007 |
| d | 37,005 mm |
| I | 52 mm |
| K | 78 mm |
| E | 70,465 mm |
| F | 151 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 21 mm |
| J | 10 mm |
| L | 64 mm |
| M | 71,63 mm |
| T | 52 mm |
| Bearing number | IJ122007 |
| Bore Diameter (mm) | 37,005 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



IJ122007 PDF download