- Loyal
- IJ122005
IJ122005 Bearing | Loyal
| IJ122005 interchange ILJIN IJ122005 | |
| IJ122005 cross reference ILJIN IJ122005 | |
| IJ122005 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122005 |
| d | 31,769 mm |
| I | 55,5 mm |
| K | 74 mm |
| E | 63,2 mm |
| F | 139 mm |
| G | 108 mm |
| H | 16,5 mm |
| J | 10 mm |
| L | 58,01 mm |
| M | 64,37 mm |
| T | 52 mm |
| Bearing number | IJ122005 |
| Bore Diameter (mm) | 31,769 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



IJ122005 PDF download