- Loyal
- IJ122004
IJ122004 Bearing | Loyal
| IJ122004 interchange ILJIN IJ122004 | |
| IJ122004 cross reference ILJIN IJ122004 | |
| IJ122004 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122004 |
| d | 31,769 mm |
| I | 55,5 mm |
| K | 74 mm |
| E | 63,2 mm |
| F | 139 mm |
| G | 108 mm |
| H | 16,5 mm |
| J | 10 mm |
| L | 58,01 mm |
| M | 64,37 mm |
| T | 52 mm |
| Bearing number | IJ122004 |
| Bore Diameter (mm) | 31,769 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



IJ122004 PDF download