- Loyal
- IJ123028
IJ123028 Bearing | Loyal
| IJ123028 interchange ILJIN IJ123028 | |
| IJ123028 cross reference ILJIN IJ123028 | |
| IJ123028 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123028 |
| P | 112 mm |
| I | 35,9 mm |
| E | 63,2 mm |
| F | 139 mm |
| G | 108 mm |
| H | 17,8 mm |
| J | 11,2 mm |
| K | 85,4 mm |
| M | 70,92 mm |
| N | 14,3 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123028 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



IJ123028 PDF download