- Loyal
- IJ123027
IJ123027 Bearing | Loyal
| IJ123027 interchange ILJIN IJ123027 | |
| IJ123027 cross reference ILJIN IJ123027 | |
| IJ123027 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123027 |
| I | 68,7 mm |
| E | 70,103 mm |
| F | 148 mm |
| G | 120,65 mm |
| H | 20 mm |
| J | 9 mm |
| K | 71,72 mm |
| M | 70,5995 mm |
| N | 12 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123027 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



IJ123027 PDF download