- Loyal
- IJ123025
IJ123025 Bearing | Loyal
| IJ123025 interchange ILJIN IJ123025 | |
| IJ123025 cross reference ILJIN IJ123025 | |
| IJ123025 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123025 |
| P | 116 mm |
| I | 42,06 mm |
| E | 70,1 mm |
| F | 145,5 mm |
| G | 115 mm |
| H | 20 mm |
| J | 9,06 mm |
| K | 91,23 mm |
| M | 70,6 mm |
| N | 10 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123025 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



IJ123025 PDF download