- Loyal
- IJ123024
IJ123024 Bearing | Loyal
| IJ123024 interchange ILJIN IJ123024 | |
| IJ123024 cross reference ILJIN IJ123024 | |
| IJ123024 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123024 |
| P | 120,65 mm |
| I | 54,18 mm |
| E | 71,43 mm |
| F | 153,5 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 12 mm |
| J | 11 mm |
| K | 100,13 mm |
| M | 71,93 mm |
| N | 13,5 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123024 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



IJ123024 PDF download