- Loyal
- IJ123018
IJ123018 Bearing | Loyal
| IJ123018 interchange ILJIN IJ123018 | |
| IJ123018 cross reference ILJIN IJ123018 | |
| IJ123018 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123018 |
| I | 65 mm |
| E | 70,14 mm |
| F | 150 mm |
| G | 115 mm |
| H | 20 mm |
| J | 9 mm |
| K | 71,8 mm |
| M | 70,63 mm |
| N | 8 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123018 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



IJ123018 PDF download